Infineon ösztöndíj pályázati felhívás PhD hallgatók részére

a 2023/24 tanévben

infineon_logo_n.png

Az lnfineon Technologies Austria természettudományos, technológiai, mérnöki és matematika (STEM) PhD hallgató(ka)t kíván támogatni, aki(k) az Egyetemtől ösztöndíjat kap(nak). Az ösztöndíjra pályázni kell.

A program célja

Az IPCEI (Important Project of Common European Interest on Microelectronics) keretében az Infineon érdekelt abban, hogy az európai természettudományos, műszaki, mérnöki és matematika szakos PhD hallgatók körében növelje a "korszerű félvezetők fejlesztése, gyártása és alkalmazása" témakörének ismertségét és előmozdítsa az oktatást és a kutatást, különösen azokban az európai országokban, ahol a félvezetőipar jelenléte korlátozott, de az egyetemek aktívan oktatnak és kutatnak a "korszerű félvezetők alkalmazása" témakörében.

A pályázók köre

Bármely PhD hallgató, aki az Infineon által preferált tématerületek valamelyikén kívánja kutatásait elmélyíteni.

A pályázat tartalma

Rövid szakmai önéletrajz

Kutatási téma rövid leírása

Az ösztöndíj összege és annak elbírálása

Az ösztöndíj mértékét és a specifikus kiválasztási kritériumokat az egyetem és az intézmény közötti szerződés rögzíti.

Az ösztöndíj általában a félév kezdetén kerül odaítélésre. Időtartamát az egyetem és az intézmény közötti szerződés szabályozza.

Az ösztöndíj odaítéléséről az egyetem és az egyetem kapcsolatrendszerébe tartozó vállalat/intézmény képviselőiből álló Ösztöndíj Bizottság dönt.

Az ösztöndíj folyósításáról az Oktatásszervezési Osztály gondoskodik.

A pályázati anyagot elektronikus úton, PDF formátumban kérjük benyújtani az ihasz.gabriella.eva@ga.sze.hu email címen.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. február 29.

Teljesítményelektronika és Villamos Hajtások Tanszék

Cím: 9026 Győr, Egyetem tér 1.,